سایبان برقی


سایبان از جمله ادوات برقی‌ و دستی تولید شده برای سهولت امور است که امروزه طرفداران بسیاری دارد. با گسترش هنر طراحی‌ دکوراسیون و افزایش تکنولوژی در زمینه ساخت سایبان، امروزه مدل های مختلفی از این محصول در طراحی دکوراسیون  مسکونی، تجاری، تفریحی و..... کاربرد دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با چگونگی خرید سایبان برقی پارچه ای باران و آفتاب گیر، همراه حفاظ صنعت باشید.


سایبان برقی

چند نوع سایبان برقی داریم؟

سیبان ها انواع مختلفی دارند و هر کدام  با توجه به ویژگی های خاصی که دارند در محیط های گوناگون استفاده می شوند. وظیفه اصلی سایبان برقی، پوشش ناحیه ای خاص در برابر آفتاب و باران است، بگونه ای بوسیله سایبان می توان دمای ناحیه ای را 20 درجه خنک تر از  دمای محیط نگه داشت. در ادامه با انواع سایبان برقی پارچه ای باران و آفتاب گیر آشنا شوید.

• سایبان چتری

 سایبان چتری دارای یک میله مرکزی است که میله مانند تکیه‌گاه به زمین متصل می شود و پارچه مانند چتر در رأس میله قرار می گیرد. علاوه بر میله مرکزی، میله های شعاعی نیز وظیفه نگهداری و باز و بسته شدن پارچه چتری را بر عهده دارند. معمولاً از سایبان چتری در امکان عمومی و تفریحی مانند کافه های روباز و..... استفاده می شود. البته نا گفته نماند که از سایبان چتری در زمین های چمن کاری و فضای سبز خصوصی نیز می توان استفاده کرد.

• سایبان سقفی

سایبان های سقفی دارای یک چهارچوب ثابت هستند که در فضاهای باز بوسیله پایه های مشخصی نصب می شوند و یا بصورت یک ضلعی به سازه ای ثابت متصل می شوند. پارچه باران و آفتاب گیر نیز داخل چهار چوب قرار می گیرد و به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود. از سایبان سقفی معمولاً برای ایجاد سایه در ایوان و..... استفاده می شود. فضاهای تفریحی مانند کافه یا پارک ها نیز می توانند از سایبان سقفی استفاده کنند.

• سایبان شید

اگر به دنبال سایبانی هستید که بر آن لوگو یا طرح های تبلیغاتی خاصی را طراحی کنید و بصورت پرده ای بر شیشه و دیوار نصب کنید، به سراغ سایبان های شید بروید. از این نوع سایبان با طرح های مختلف به عنوان پرده نیز می توان استفاده کرد. از دیگر نام های پرده شید، پرده برقی رول است و با این نام در بازار شناخته می شود. برای خرید این محصول و چاپ طرح دلخواه، به مرکز فروش سایبان برقی پارچه ای باران و آفتاب گیر مراجعه کنید.

• سایبان باکسی

ممکن است فضای مورد نظر شما کوچک باشد و انواع مدل سایبان فضای زیادی را اشغال کنند. سایبان باکسی به وسیله یک باکس استاندارد بر دیوار نصب می شود و ساییان هنگام جمع شدن به داخل جعبه می رود، به همین دلیل این سایبان فضای زیادی را از شما نخواهد گرفت و برای محیط های کوچک مناسب است.

• سایبان زنجیری

انواع سایبان ها بر اساس اقلیم محیطی طراحی شده اند و سایبان زنجیری از آن دسته سایبان های است که برای مناطقی با طوفان و باد شدید مناسب است. چرا که این سایبان علاوه بر میله و بازوی مرکزی، در قسمت های شعاعی خود دارای زنجیر های است که پارچه را کنترل می کنند. این زنجیر ها نقش فنر در سایبان بازویی را ایفا می کنند اما با این تفاوت که قدرتمند تر هستند.

• سایبان بازویی

سایبان بازویی دارای دو بازوی اصلی است که فنر های شعاعی در آن وظیفه باز و بسته شدن پارچه را بر عهده دارند. معمولاً دو بازوی اصلی ستون سایبان محسوب می شوند و پارچه بر بازو و فنر سوار است.

• سایبان دو‌طرفه

سایبان های دو طرفه به نوعی طراحی شده اند که دو تکه بصورت مجهزا از یکدیگر باز و بسته می شوند. معمولاً سطح سایبان دو طرفه تخت است و دارای ضلع های برای اتصال می باشد. کاربرد سایبان های دو طرفه در ایران بسیار است و معمولاً در هر محیطی می‌ توان از آن استفاده کرد.


قیمت نصب سایبان اتوماتیک

سایبان برقی چه کاربردی دارد؟

سایبان ها را می توان از کاربردی ترین اجزای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی دانست، که علاوه بر زیبایی بصری، کاربرد مفید نیز دارد. برای مثال شما می توانید محیط مورد نظر خود را بوسیله سایبان از باران و برف حفظ کنید و در روزای تابستانی محیطی خنک و سایه دار برای خود ایجاد کنید.

تا چندین سال قبل سایبان ها تنها در تعداد طرح های انگشت شمار تولید می شدند و شاید زیبایی آنچنانی هم نداشتند، اما امروزه سایبان ها در طرح های فوق العاده چشم نواز ساخته می شوند و شما با هر نوع دکوراسیونی می توانید از آنها استفاده کنید. امروزه به راحتی می توانید توسط شرکت نصب سایبان برقی پارچه ای باران و آفتاب گیر برای خرید اقدام کنید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

از جمله نکاتی که باعث گستردگی ممارست سایبان شده است، تنوع رنگ و مدل است که دست مشتری را در انتخاب باز می گذارد. از جمله کاربرد های سایبان برقی به موارد زیر می‌ توان اشاره کرد.

امروزه اکثر مجتمع های تفریحی و تجاری روباز برای ایجاد فضای دلنشین و مساعد استراحت، از سایبان های با زیبایی بصری استفاده می کنند تا در روز های بارانی یا آفتابی محیطی مناسب ایجاد کنند. معمولاً فضا های خصوصی مانند منازل نیز بوسیله سایبان برقی ایوان خود را تبدیل به نشیمن می کنند یا از آن برای ساخت آلاچیق در فضای سبز استفاده می کنند.

 کاربرد سایبان در پارکینگ یا خودپرداز ها به کرات مشاهده می شود. نصب سایبان برقی در پنجره های ساختمان از ایده های کاربردی برای زیباسازی نمای ساختمان و ایجاد چشم انداز سایه است که بسیاری از ساختمان های شهری این ایده را عملی کرده اند‌. کارخانه های مختلف نیز بسته به نیاز خود از انواع سایبان برای ساخت کارگاه و..... کمک می گیرند.


سایبان برای تراس و آلاچیق

مزیت های سایبان برقی

روش های زیادی برای حفظ محیط از تابش آفتاب یا بارندگی وجود دارد که سایبان برقی با توجه به مزیت های که دارد، نسبت به تمامی روش های باقی برتری دارد. با خرید سایبان برقی علاوه بر کاربردی سازی اصولی محیط، در زمان و هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد. در ادامه به همراه حفاظ صنعت مزیت های سایبان برقی را بخوانید.


سایبان حیاط خلوت

نکات مهم قبل از خرید سایبان برقی

قبل از خرید سایبان به نکات ذکر شده دقت کنید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید. سایبان ها به دو نوع برقی و هوشمند تقسیم می شوند که هر دو باعث سهولت امور می شوند با این تفاوت که سایبان برقی بوسیله ریموت کنترل می شود و‌ سایبان هوشمند با توجه به شرایط جوب بصورت خودکار عمل می کند. در ادامه به نکات مهم قبل از خرید سایبان برقی می پردازیم.

• مرکز خرید معتبر

برای تهیه سایبان برقی به مرکز فروش سایبان برقی مراجعه کنید که از هر لحاظ معتبر باشد یا نمایندگی سازنده های مختلف را داشته باشد.  با توجه ‌به این که سایبان از اجزای مختلفی تشکیل می شود و ممکن است برخی قطعات وارداتی باشند، هنگام خرید به مراکز معتبر بروید تا سایبان از هر لحاظ اصل و سالم باشد.

• مدل سایبان برقی

اگر انتخاب مدل سایبان برایتان دشوار است، آن را به کارشناس فروش خود بسپارید. تنها لازم است به سوالاتی مانند سایبان را برای چه محیطی می خواهید؟ فضای شما چه سبک طراحی دارد و...... پاسخ بدهید و کمی سلیقه خود را در نظر بگیرید. در آخر به کمک کارشناس خود بهترین طرح و مدل را انتخاب خواهید کرد.

• پارچه سایبان

پارچه سایبان و برخی اتصالات شعاعی آن از عواملی هستند که با توجه به اقلیم مناطق ساخته می شوند و هر کدام آنها برای مناطق خاصی مفید و مناسب است. بنابراین هنگام خرید سایبان برقی نوع پارچه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید، تا بهترین فضای موجود را بسازید.

• نصب سایبان

نصب سایبان برقی از مهم ترین مراحل خرید و استفاده از  سایبان است. نصب سایبان توسط افراد غیر حرفه ای موجب صدمه به قطعات مختلف و در نتیجه تحلیل کارکرد مفید در کوتاه مدت می شود. هر نوع سایبان برقی نیز روش نصب خاص خود را دارد و ابزار لازم را می طلبد.


خرید انواع سایبان

سایبان تراس، پاسیو و بالکن چه تفاوتی دارد؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که تفاوت بین سه محیط بالکن، تراس و پاسیو را ندانید و در ادامه متوجه تفاوت سایبان آنها هم نیستید. تراس را معمولاً همان بهار خواب می دانند که نیاز به سایبانی با حفظ نور و دمای محیط دارد تا کاربرد بهار خواب از بین نرود. بالکن به قسمت نسبتاً بیرونی خانه های آپارتمانی گفته می شود که معمولاً سازه آنها هم سطح ضلع های ساختمان است و پارچه سایبان از سطح ساختمان جلو تر خواهد رفت. سایبان پاسیو نیز نقش نوعی سقف در قسمت جدا از خانه را دارد و ابعاد و اندازه آن تفاوت و تغییر های بسیاری دارد. سایبان پاسیو نورگیر عالی دارد و اغلب برای حیات خلوت نیز استفاده می شود.


سایبان مغازه و فروشگاه
سایبان چتری
نصب سایبان برقی پارچه ای پارکینگ و مغازه گرمای آفتاب، ریزش باران و برف

قیمت سایبان

عوامل مختلفی در تعیین قیمت سایبان تأثیر دارند و به همین دلیل قیمت قطعی نمی توان برای آن اعلام کرد. چرا که هر سایبان ویژگی و مزایای خاص خود را دارد و تمامی این موارد باعث نوسانات قیمت می شوند. از جمله موارد تأثیر گذار بر قیمت سایبان به موارد زیر می‌ توان اشاره کرد.

با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا و تاثیر آنها در قیمت می توان قیمت تقریباً قطعی را برای سایبان اعلام کرد. شما می توانید در حفاظ صنعت از قیمت روز سایبان اطلاع بیابید. امیدواریم مقاله فوق برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما کاربران عزیز تا پایان مطالب سپاسگزاریم.