کرکره برقی


امروزه کرکره‌ برقی یا همان کرکره‌های ریموت کنترلی، جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند و تقریبا در هر خیابان و محله ای که بروید، حتما تعدادی از آن‌ ها را مشاهده خواهید کرد. در واقع کرکره‌ های برقی، درب‌هایی هستند که به صورت عمودی باز یا بسته می‌شوند. کرکره برقی، از توانایی ایجاد امنیت خوبی برخوردار است، چرا که متریالی که برای ساخت آن به کار می‌رود و همچنین مکانسیم کار آن به گونه‌ای است که کار را برای هر سارقی سخت می‌نماید.


کرکره برقی

کرکره برقی چیست؟

کرکره ریموت کنترلی، جزء محبوب ترین انواع درب است که برای استفاده در پارکینگ، فروشگاه، پنجره، ویلا و... کاربرد دارد، بنابر این هزینه‌ای که برای خرید و نصب آن باید پرداخت شود برای اغلب افراد مهم خواهد بود. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی کلی کرکره برقی و انواع آن، در مورد هزینه خرید و نصب کرکره برقی و عوامل موثر بر آن اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم.


کرکره برقی چیست؟

برخی انواع کرکره برقی

کرکره برقی پارکینگ: این نوع از کرکره برقی، همان طور که از نامشان پیدا است، برای استفاده در پارکینگ‌ها مناسب هستند. از جمله ویژگی‌های این نوع کرکره برقی که موجب محبوبیت آن شده است عبارت است از: ایجاد امنیت بالا، مقاومت بالا در برابر ضربه، اشغال فضای محدود و... . این کرکره‌ برقی‌ ها، دستور باز یا بسته شدن را از طریق ریموت دریافت کرده و مطابق آن عمل می‌نمایند. این کرکره‌ها تحت عنوان کرکره برقی ریموت دار نیز شناخته می‌شوند.


برخی انواع کرکره برقی تیغه

کرکره برقی مغازه: این نوع کرکره برقی نیز اغلب در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیغه‌ی این نوع کرکره‌ برقی، اغلب از جنس فلز آلومینیوم است که خود مزایای بسیاری دارد. لازم به ذکر است که، آلومینیومی که برای ساخت این نوع کرکره برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید واجد شرایط خاصی باشد تا بتواند دوام و مقاومت لازم را ایجاد کند.

کرکره برقی پنجره و تراس: این نوع از کرکره‌ها امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و به وفور استفاده می‌شود. کرکره برقی که برای پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلودگی صوتی بسیار کمی ایجاد می‌کند که این از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن است. در مورد کرکره برقی پنجره لازم است بدانید که مهم‌ ترین عامل موثر بر قیمت، متریالی است که تیغه‌ی کرکره از آن ساخته شده است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب استفاده از کرکره برقی پنجره و تراس می‌شود، جلو گیری از اتلاف انرژی از این راه‌ها است.


کرکره برقی مغازه

مزایای خرید کرکره ریموت کنترلی

 از جمله مزایای کرکره ریموت کنترلی، می‌توان به امنیت بالایی که ایجاد می‌کنند اشاره کرد. این کرکره‌ها می‌توانند به خوبی از نفوذ سارقین و... به داخل ساختمان جلو گیری کنند. همچنین کرکره ریموت کنترلی، ظاهری آراسته و زیبا برای نمای خارجی ساختمان شما ایجاد می‌کند. کرکره ریموت کنترلی می‌تواند در رنگ‌های مختلفی تولید و مورد استفاده قرار بگیرد، بنا بر این می‌توانید آن را با نمای ساختمان خود هماهنگ سازید. مزیت دیگر کرکره ریموت کنترلی، جلو گیری از اتلاف انرژی است. این درب‌های مدرن به خوبی فیکس و ثابت شده و از به هدر رفتن انرژی جلو گیری می‌کنند، علاوه بر آن کرکره ریموت کنترلی از ورود صداهای مزاحم از بیرون به داخل ساختمان جلو گیری خواهد کرد.


کرکره برقی پنجره و تراس<

هزینه کل کرکره برقی

همان طور که گفتیم امروزه به دلیل مزایای بسیاری که کرکره ریموت کنترلی دارد، در ساختمان‌ها و محیط‌های زیادی از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابر این قیمت آن‌ها برای افراد زیادی حائز اهمیت خواهد بود. در واقع کل هزینه‌ای که باید بابت کرکره برقی بپردازید شامل هزینه‌های ناشی از هزینه تیغه، هزینه موتور، هزینه شفت، هزینه آهن، هزینه حمل و نقل و هزینه نصب خواهد بود. هزینه هر یک از عوامل نام برده تابع عوامل متعددی است که به صورت مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

هزینه موتور: موتورهایی که برای کرکره برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا موتور توبولار است و یا موتور ساید. در واقع موتور نوع توبولار که از قیمت کم تری برخوردار هستند، برای استفاده در کرکره برقی در ابعاد کوچک و سبک وزن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.


هزینه کل کرکره برقی

موتور نوع ساید نیز از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و مناسب برای استفاده در کرکره‌های برقی سنگین وزن و با ابعاد بزرگ خواهد بود. موتور ساید، نسبت به موتور توبولار راحت‌تر و سریع‌تر تعمیر می‌شود. بنا به قدرت و کارایی موتور ساید، قیمت آن از قیمت موتور توبولار بالاتر خواهد بود.

هزینه تیغه کرکره برقی: همان طور که گفتیم تیغه کرکره برقی می‌تواند از فلز‌هایی مانند آلومینیوم، گالوانیزه، فولاد و یا پلی کربنات شفاف و... تولید شود. بنا به ساخت تیغه با هر یک از متریال نام برده، قیمت نهایی متفاوت خواهد بود. برای مثال می‌توان گفت، تیغه‌هایی که از جنس فلز آلومینیوم ساخته می‌شوند نسبت به کارایی که ارائه می‌دهند از قیمت مقرون به صرفه‌ای برخوردار هستند. همچنین تیغه‌هایی که از جنس پلی کربنات ساخته می‌شوند، ظاهری شفاف دارند. این تیغه‌ها از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و از لحاظ قیمت، هزینه بالاتری نسبت به سایر تیغه‌ها دارند.

سایز، ابعاد و وزن کرکره برقی: ابعاد و وزن کرکره برقی نیز از عوامل موثر بر قیمت نهایی آن خواهد بود. هر چه ابعاد کرکره برقی بزرگ‌تر بوده و وزن آن بیشتر باشد، نشان دهنده میزان متریال به کار رفته در ساخت آن خواهد بود. بنابر این، این موضوع نیز در تعیین قیمت کرکره برقی موثر خواهد بود.

هزینه نصب و آهن کشی: در مورد نصب کرکره ریموت کنترلی باید گفت همراه با کرکره برقی، دفترچه‌ای به عنوان راهنمای نصب و استفاده ارائه می‌گردد که می‌توانید اطلاعات مربوط به نصب را از این طریق فراگیرید، اما توصیه اکید ما بر این است که نصب کرکره ریموت کنترلی را به افراد متخصص بسپارید. هزینه‌ای که برای نصب و آهن کشی باید پرداخت کنید تابع عواملی مانند ابعاد دهنه و هزینه نصب تیغه (بسته به جنس‌های مختلف)، نوع کرکره برقی و... خواهد بود.

به هر حال، هزینه هر یک از قسمت‌های مختلف کرکره برقی، بسته به جنس، کیفیت، برند و... می تواند متفاوت باشد.


عوامل آسیب زننده به کرکره برقی

عوامل آسیب زننده به کرکره برقی

لازم است بدانید کرکره برقی قیمت نسبتا بالایی دارند (البته به همان میزان مزایا و کاربرد نیز دارند). بنابر این لازم است در مورد عوامل آسیب زننده و مراقبت از آن‌ها مقداری آگاه شویم تا طول عمر آن‌ها را تا حد امکان بالا ببریم.

آسیب و خرابی موتور کرکره برقی ریموت کنترلی: در کل موتور‌های کرکره ریموت کنترلی اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند و مطابق استاندارد‌ها ساخته شده باشند، دوام و عمر طولانی خواهند داشت. به هر صورت اگر این قسمت از کرکره برقی دچار آسیب و خرابی شد برای تعمیر آن حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.


خرید کرکره برقی

آسیب تیغه‌ها: همان طور که می‌دانید وسیع‌ترین و در دسترس ترین قسمت کرکره برقی، تیغه‌های آن است. در این باره باید بدانید که تیغه‌ها را از ضربه، آتش سوزی و.... دور نگه دارید چرا که هر چقدر هم تیغه‌ها در مقابل این عوامل مقاومت و استحکام داشته باشند باز هم احتمال خرابی و آسیب دیدگی وجود دارد.

خرابی و مشکل ریموت کرکره برقی: ریموت کرکره برقی با این که از ابعاد کوچکی برخوردار است اما جزئی از آن محسوب می‌شود. خرابی و آسیب ریموت معمولا به دلیل کافی نبودن شارژ و یا باتری آن است.


تعمیر و نکات مراقبتی کرکره برقی

تعمیر و نکات مراقبتی کرکره برقی


کرکره برقی اتوماتیک

مزایای نصب کرکره برقی برای پنجره ها

کرکره برقی پنجره از محصولات منحصر به فرد و منحصر به فرد مجموعه حفاظ صنعت می باشد. استفاده از این کرکره ها برای بهبود ایمنی خانه و محل کار بسیار مهم است. در زیر به ده مزیت استفاده از این کرکره ها اشاره می کنیم.

1- افزایش امنیت: نصب کرکره های غلتکی می تواند امنیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و از پنجره های شما - به طور سنتی نقطه ضعف و انتخاب رایج برای سارقان - به عنوان یک مانع جلوگیری کند. صدا و زمان لازم برای از بین بردن اجاق گاز برای جلوگیری از هر دزدی کافی است. من ترجیح می دهم هدف ساده تری را انتخاب کنم.

2-افزایش حریم خصوصی: کرکره ها به شما این امکان را می دهند که کنترل کاملی بر حریم خصوصی خانه خود داشته باشید و در هر زمانی از شبانه روز از توجه ناخواسته خودداری کنید. بر خلاف کرکره ها، هیچ شکافی برای همسایه های کنجکاو وجود ندارد که بتوانند از طریق آن نگاه کنند!

3- کاهش انتقال گرما و سرما: نصب کرکره ها با ایجاد یک مانع اضافی علاوه بر لعاب شما، انتقال گرما از داخل خانه به بیرون (و بالعکس) را کاهش می دهد. خانه شما در زمستان گرما را بهتر حفظ می‌کند و در تابستان برای مدت طولانی‌تری خنک‌تر می‌ماند و خانه یا محل کارتان راحت‌تر می‌شود.

4- صرفه جویی در قبض انرژی: کاهش انتقال حرارت بر صورت حساب های انرژی شما تأثیر منفی می گذارد. هنگامی که کرکره ها را نصب می کنید، زمان کمتری را برای حفظ تهویه مطبوع و گرمایش خود صرف می کنید تا ساختمان خود را در دمای مناسب نگه دارید. این بدان معنی است که کرکره ها نه تنها برای قبض برق شما مفید هستند، بلکه برای محیط زیست نیز مفید هستند.

5. مسدود کردن نور : ما عاشق خورشید درخشان هستیم، اما همیشه خوشایند نیست. چه برای تماشای تلویزیون و فیلم‌های خانوادگی یا فقط چند ساعت استراحت در خانه، کرکرهها راه‌حل عالی را ارائه می‌دهند. با نصب کرکره، اگر بخواهید نور وارد خانه شما نمی شود. شما کنترل کاملی بر محیط دارید.

6- کاهش سر و صدای خارجی : ثابت شده است که نصب کرکره باعث کاهش صدای خارجی در ملک شما می شود و به شما کمک می کند تا از ترافیک شلوغ یا همسایگان پر سر و صدا که می توانند در صبح مزاحم شما شوند جلوگیری کنید.

7- بادوام: کرکره های با کیفیت ما سال ها دوام خواهند داشت. همه کرکره های ما با ضمانت 3 ساله برای قطعات الکتریکی، رنگ و قاب ارائه می شوند، بنابراین حتی اگر مشکلی پیش بیاید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم.

8- استفاده آسان: استفاده از درب کرکره ای هرگز آسانتر نبوده است. ما متوجه شدیم که اکثر مردم کرکرههای برقی را انتخاب می‌کنند تا بتوان با فشار دادن یک دکمه از آن‌ها استفاده کرد. برای راحتی بیشتر، گزینه های کنترل از راه دور به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از خانه، کرکره ها را در سراسر خانه باز و بسته کنید. این کرکره های موتوری برای افراد مسن، معلول و یا هرکسی که از راحتی لذت می برد بسیار کاربردی است! و از آنجایی که برای کار با آنها نیازی به بیرون رفتن ندارید، یک مزیت ایمنی اضافی وجود دارد.

9- راه حل برای پنجره های غیر استاندارد: کرکره ها را می توان متناسب با هر پنجره ای طراحی کرد. تجربه ما نشان می دهد که کرکره های مدرن می توانند برای هر خانه یا کسب و کاری مفید باشند.

10. افزایش ارزش ملک با فهرستی از مزایا به این طولانی، جای تعجب نیست که کرکره انتخاب خوبی برای بسیاری از ساکنان باشد. اضافه کردن کرکره برای بسیاری از خانه ها نقطه فروش است، به همین دلیل است که ما معتقدیم نصب کرکره سرمایه گذاری در آینده و آسایش خانه شماست.

همان طور که در طی مطلب گفته‌ شد، کرکره ریموت کنترلی، در واقع دربی است که با نیروی موتور به سمت بالا یا پایین حرکت کرده و باز یا بسته می‌شود. قطعات متعددی در ساخت کرکره ریموت کنترلی به کار می‌روند که ویژگی‌های هر یک می‌تواند بر قیمت نهایی کرکره ریموت کنترلی موثر باشد. از جمله قطعات سازنده کرکره برقی می‌توان به تیغه، موتور، شفت و... اشاره کرد. نوع موتور، برند موتور، جنس و کیفیت تیغه، ابعاد و وزن تیغه، کیفیت شفت و... مواردی هستند که بر قیمت کل کرکره برقی موثر هستند. همچنین هزینه‌ای جهت نصب از شما گرفته می‌شود که آن نیز بستگی به ابعاد دهانه و هزینه نصب تیغه بر اساس نوع تیغه خواهد بود.


نصب کرکره برقی

بسته به نوع تیغه، عرض و ارتفاع محل مورد نظر هزینه کرکره برقی تعیین می شود. علاوه بر این عواملی مانند نوع موتور کرکره ها، تعداد ریموت و لوازم جانبی بر قیمت کرکره برقی تاثیرگذار است. جنس تیغه ها و کرکره های برقی انتخابی نیز در قیمت تاثیرگذار است.
برای تخمین قیمت کرکره برقی شما مشتریان عزیز باید ابتدا قیمت تیغه کرکره برقی انتخابی کرکره برقی و قیمت موتور کرکره مورد نظر را محاسبه کنید تا بتوانید قیمت کرکره برقی خود را بدست آورید.
لازم به ذکر است برای دریافت قیمت دقیق کرکره برقی به صورت روزانه می توانید با حفاظ صنعت نیز تماس بگیرید.