حفــاظ لیلیــوم:

حفاظ لیلیوم یکی از زیباترین حفاظ ها نسبت به سایر حفاظ ها است. در طراحی حفاظ لیلیوم از گل زیبای لیلیوم ایده گرفته شده است.علت این نامگذاری این است که در باغ های گل لیلیوم به هیچ عنوان وارد شدن راحت نمی باشد. طراحی این نوع حفاظ به گونه ای است مانند گل لیلیوم پیاز شکل در پایین حفاظ می باشد یعنی اینکه میتوان ارتفاع آن را به صورت دلخواه طراحی می شود. زاویه شاخک های این حفاظ طوری طراحی شده اند که به هیچ وجه جایی برای قرار دادن دست و پا برای بالا رفتن از دیوار را نمی دهد نرده روی دیوار را میتوان در رنگ های مختلف بسته به سلیقه مشتریان طراحی کرد.
نرده محافظ روی دیوار لیلیوم از سری نسل جدید حفاظ روی دیوار می باشد که در این مطلب بطور کامل در مورد این نوع نرده و محاسن و معایب آن، چگونگی ساخت، قیمت و هرآنچه که در مورد نرده حفاظتی لیلیوم باید بدانید را آورده ایم. بطوری که بعد از مطالعه این مطلب اطلاعات کاملا حرفع ای در مورد آن خواهید داشت و در انتها انوع دیگر نسل جدید حفاظ روی دیوار معرفی میگردد.
حفاظ لیلیوم یک نرده حفاظتی از سری نسل جدید حفاظ روی دیوار می باشد. این نوع نرده با الهام گرفتن از شاخه های گل لیلیوم طراحی و ساخته شده است. این حفاظ بر روی دیوار های پیرامونی ساختمان نصب میگردد تا از ورود سارقان به داخل محوطه جلوگیری نماید. در طراحی نرده لیلیوم شاخ های تیز زیادی در حدود دویست شاخه تیز و برنده در هر متر در نظر گرفته شده تا برای سارقان عبور از آن در شرایط معمول بسیار سخت و تقریبا غیرممکن باشد . بطوری که در صورت سماجت برای عبور با صدمات جدی مواجه می شوند. این نرده زیبا علاوه بر تامین امنیت و ضریب حفاظتی بالا از زیبایی ظاهری بسیار بالایی برخوردار است و برای دیوار ساختمان با کاربری های مختلف مناسب می باشد.
یکی از پر کاربردترین حفاظ ها، حفاظ لیلیوم است که اکثر معماران و طراحان از آن استفاده می کنند. چرا که از نظر امنیت و زیبایی بسیار حائز اهمیت می باشد استاندارد حفاظ صنعت، برای ساخت حفاظ لیلیوم با ارتفاع ۸۰ الی ۱۲۰ سانتی متر می باشد. این استانداردترین سایز برای حفاظ لیلیوم می باشد. البته به سفارش مشتری می توان ارتفاع بالاتر را نیز توليد کرد. عرض این نوع نرده نباید کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد و اگر عرض حفاظ ها بیشتر باشد از ضریب حفاظتی بالاتری برخوردار می شود.
نرده های لیلیوم، از نظر ارتفاع در اندازه های 50 الی 120 سانت تولید و ساخته می شوند ولی با توجه به تجارب نصب در حفاظ اندازه مناسب نباید از 80 سانتی متر کمتر باشد و ایده آل ترین اندازه برای نرده لیلیوم ارتفاع 120 سانتی متر می باشد. عرض این نوع نرده نباید کمتر از 50 سانتی متر باشد. اگر عرض حفاظ 50 سانتی متر یا بیشتر باشد از ضریب حفاظتی بالاتری برخوردار خواهد بود.عرض دیوار های پیرامونی معمولا بین 35 تا 40 سانتی متر می باشد.
وقتی عرض حفاظ از عرض دیوار بیشتر باشد دیگر بر روی دیوار جایی برای گرفتن دست یا گذاشتن پا نمی ماند و سارقان با دیدن این نوع حفاظ در بیشتر موارد از سرقت صرف نظر میکنند.
در تولید و ساخت حفاظ لیلیوم از میلگرد نوردی سایز 10 میلیمتر استفاده میگردد که سایز مناسبی برای این نوع حفاظ می باشد. شاید در ابتدا بنظر برسد که این سایز ضعیف می باشد و شاید بتوان آنرا خم نمود یا برید که این زیاد درست نیست زیرا شاخه های درهم پیچیده با تعداد زیاد به یکدیگر جوش شده اند. با توجه به عرض حدودا 50 سانتی حفاظ عملا امکان ایستادن روی دیوار و بریدن یا خم کردن حفاظ ها وجود ندارد. خم کردن یا بریدن شاخه های درهم پیچیده احتیاج به یک محیط خلوت بدون عبور و مرور و زمان زیاد احتیاج دارد که همراه با تولید صدا نیز می باشد و عملا کار بسیار سخت و زمان گیری می باشد.
به همین علت سارقان حتما ازعبور از روی دیوار هایی که نرده لیلیوم بر روی آن نصب شده خودداری کرده صرف نظر میکنند و معمولا سراغ دیوارهای بدون محافظ میروند.

تصـاویر حفـاظ لیلیــوم