درب سکشنال

درب های سکشنال زیرسقفی اتوماتیک از بهترین ادوات برقی و مکانیکی برای سهولت و کنترل تردد است که در ورودی و خروجی های مختلف نصب می شوند. درب سکشنال از قطعات مختلفی تشکیل می شود که بخشی از آنها ثابت و قسمت های دیگر محترک هستند. از نام های دیگر درب سکشنال درب زیر سقفی است. در ادمه به همراه حفاظ صنعت با چگونگی خرید درب سکشنال آشنا شوید.

درب سکشنال

درب سکشنال چیست؟

درب های سکشنال درب های مقطعی هستند و از قطعات و پانل های مختلفی تشکیل می شوند. برای خرید این محصول می توانید به مرکز فروش درب سکشنال مراجعه کنید و بهترین نوع آن را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

قطعات و پانل های درب سکشنال سقفی هنگام کار به سمت بالا و زیر سقف حرکت می کنند و از این رو درب زیر سقفی خوانده می شوند. درب سکشنال شامل سه الی هشت بخش می شود که با لولا های مستحکمی به یکدیگرند متصل هستند. مسیر باز و بسته شدن درب مقطعی به کاستور های لبه پانل بستگی دارد.

درب پانلی نوعی طرح ابتکاری است اما بخوبی از تکونولوژی های مدرن در این صنعت پیروی می کند و به صورت عمودی باز می شوند . معمولاً هر درب سکشنال 4 الی 5 پانل دارد که هنگام بسته شدن به دور لولا پیچیده می شوند.

قیمت درب زیر سقفی سکشنال اتوماتیک

درب سکشنال از چه قطعاتی تشکیل می شود؟

همان طور که پیشتر عنوان کردیم، درب سکشنال از بخش های مختلفی تشکیل می شود و هر بخش را قطعات متفاوتی شکل می دهند اما بطور کلی قطعات درب سکشنال را به چند بخش اصلی می توان تقسیم کرد.

• قطعات مکانیکی

قطعه مکانیکی بخشی از درب سکشنال است که نوع کارکرد درب را مشخص می کند. قطعه مکانیکی شامل موتور، فنر، بلانس و… می شود و ترکیب این قطعات با یکدیگر موجب تشخیص کارکرد درب می شود. از درب سکشنال با توجه با کارکردی دارد می توان در مجموعه های اداری، تجاری یا مسکونی استفاده کرد.

• پانل ها

پانل ها نمای بصری درب هستند که با پیچش خود به دور لولای زیر سقفی جمع می شوند. تنوع پانل ها بسیار است و می توان آنها را طبق ضخامت، جنس، رنگ، طرح و….. دسته بندی کرد. معمولاً دو نوع پر فروش پانل در بازار، سقفی خطی و سقفی قاب دار است.

• قطعات محرک و سازه

قطعات محرکه درب سکشنال در دو نوع صنعتی و مسکونی تولید می شود و این گونه محل استفاده از درب سکشنال تا حدودی مشخص می شود. یکی از وظایف قطعات محرکه، تضمین عمر مفید درب است.

درب سکشنال اتوماتیک ریموت کنترلی

مرکز خرید درب سکشنال جمع شونده

چند نوع درب سکشنال داریم؟

درب های سکشنال در مدل های مختلفی تولید می شوند و همین تنوع مدل باعث گستردگی کاربرد آنها شده است. در چگونگی خرید درب سکشنال باید به این مسئله توجه کنید که محیط مورد نظر شما چگونه است و کدام درب مناسب ترین برای شما است. در ادامه با انواع درب سکشنال آشنا شوید.

• درب سکشنال سایبان

درب سایبان دارای یک فنر پیچشی است که موجب باز و بسته شدن درب می شود. درب های سایبان وزن کمی دارند و از این رو، نصب و حمل و نقل آنها آسان است. حرکت این نوع درب ها نیز نرم و روان است و حین عملکرد سر و صدای اضافی ایجاد نمی کنند. کابل ها از دیگر بخش های درب سایبان هستند که به حرکت درب به طرفین کمک می کنند.

درب های سایبان با توجه به جهت باز و بسته شدنشان نیاز به فضای کافی دارند و ممکن است احتیاج باشد تا چیزی اطراف درب قرار نگیرد. در واقع درب سایبان از صفحه ای با مسیر حرکت عمودی تشکیل شده است و با کمک چهارچوب عملکرد خود را تقویت می کند. معمولاً درب سکشنال سایبان در هر سایزی که باشد، هنگام باز شدن به اندازه یک سوم از فضای مورد نظر بیرون می آید.

• درب سکشنال جمع شونده

از جمله درب سکشنال تک پانلی به درب جمع شونده می توان اشاره کرد که عملکرد آن کاملا برعکس درب سایبان است. چرا که هنگام باز شدن به سمت فضای درونی محیط حرکت می کند و کامل به داخل می رود. درب های جمع شونده نسبت به دیگر درب ها فضای بیشتری برای باز و بسته شدن نیاز دارند.

• درب سکشنال افقی

به درب های سکشنال افقی درب های کشویی نیز گفته می شود. چرا که برخلاف دیگر درب های عمودی سکشنال، این درب به سمت طرفیت و با جهت افقی باز و بسته می شود. از درب های سکشنال افقی می توان در محیط های با سقف کوتاه استفاده کرد که فضای کافی برای پیچش پانل و لولا ندارند. برای نصب درب سکشنال افقی باید زمین بدون ناهمواری و کاملا تراز باشد، چرا که هر نوع ناهمواری موجب مزاحمت حرکت پانل درب می شود.

• درب سکشنال غلتکی

اگر فضای مورد نظر شما کوچک است و جای کافی برای درب های سایبان یا افقی ندارید، می توانید در مرکز فروش درب سکشنال، درب های غلتکی را انتخاب کنید. پانل یا صفحات این درب از نوع فلزی انحنا دار است و با توجه به ساختار، به راحتی در یک جعبه جمع می شود.

• درب سکشنال پارکینگ

درب سکشنال پارکینگ از پیشرفته ترین سکشنال های زیر سقفی اتوماتیک است. موتور این نوع درب بسیار قوی است و عمر مفید بالایی دارد. برای نصب درب سکشنال که امری تخصصی است نیاز به شرکت نصب درب سکشنال دارید. سکشنال پارکینگ بصورت 90 درچه عمودی باز می شود و به همین دلیل برای درب های کوچک و کم عرض مناسب است.

• درب سکشنال صنعتی

سکشنال صنعتی به دو روش عمودی و افقی باز و بسته می شود و از پنل های سنگین و فوق مستحکم ساخته می شود. باز و بسته شدن بصورت عمودی موجب حفظ فضا در طرفین می شود. به همین دلیل می توان لوازم بسیاری را در محل مورد نظر نگهداری کرد. معمولاً جنس درب سکشنال صنعتی کف فولادی و پنل قابی آلومینیوم است تا دوام بیشتری داشته باشد. درب صنعتی علاوه از جمله ادوات امنیت دسترسی اتوماتیک است که در محیط های خاصی نصب می شود و کامل زیر سقف قرار می گیرد.

درب اتوماتیک زیر سقفی

نصب درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال با کرکره برقی چه تفاوتی دارد؟

اغلب اوقات افرادی که با درب سکشنال آشنایی ندارند، آن را با کرکره برقی اشتباه می گیرند. اما در اصل این دو تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و هرکدام کاربرد و مزیت های خود را دارند. در ادامه به تفاوت درب سکشنال و کرکره برقی خواهیم پرداخت.

 • درب زیر سقفی نسبت به کرکره برقی ارتفاع کمتری لازم دارد.
 • طرح و مدل درب سکشنال نسبت به کرکره برقی زیباتر است
 • ثبات رنگ بالا در درب سکشنال
 • عدم باز و بسته شدن مکانیکی هنگام قفل موتور در درب سکشنال
 • درب سکشنال برعکس کرکره برقی دارای سنسور های تشخیص حرکت است
 • درب سکشنال برعکس کرکره برقی سر و صدای اضافی ندارد
 • درب سکشنال در نبود برق بصورت دستی باز و بسته می شود، اما کرکره برقی نیاز به هندل دارد

درب اتوماتیک پارکینگی

مدل مختلف درب سکشنال اتوماتیک پنجره دار

درب سکشنال چه مزیت های دارد؟

درب های سکشنال یا درب های زیر سقفی مزیت های بسیاری دارند و از لحاظ کارکرد مفید، برای محیط های تجاری، تفریحی، اداری، مسکونی و…….. بسیار مفید هستند. یکی از مزیت های درب سکشنال نصب و راه اندازی آسان است که وقت زیادی را از شما نخواهد گرفت و تجهیزات خاصی نیاز ندارد.

از طرفی شما می توانید علاوه بر امنیت بالایی که از این درب دریافت می کنید، آن را بوسیله یک ریموت باز و بسته کنید. یکی از دلایل امنیت بالای درب سکشنال اتوماتیک بودن آن است. درب های که بصورت کاملاً دستی باز و بسته می شوند، از نظر امنیت دسترسی در درجه پایینی قرار دارند.

درب های سکشنال ساختار ساده و بدون پیچیدگی دارند، اما نمای آنها بسیار مدرن و مطابق با تکنولوژی روز دنیا است. عایق صدا نیز از دیگر مزیت های این نوع درب است و از پخش صدا در محیط غیر مرتبط جلوگیری می کند. ممکن است برای محیط مورد مظر شما از هر دربی نتوان استفاده کرد، اما در نظر داشته باشید که درب سکشنال با هر نوع ورودی یا خروجی سازگاری دارد.

اغلب اوقات افراد به پنجره های طلقی نیاز دارند و وجود درب های محتلف مانع این امر می شود. اما با استفاده از درب سکشنال می توانید در قاب درب از پنجره طلقی استفاده کنید. سنسور تشخیص حرکت نیز امنیت درب را بالا می برد از برخورد با هر جسم و شیٔ جلوگیری می کند.

از دیگر مواردی که موحب محبوبیت سکشنال شده است، امکان نصب درب نفر رو است که موجب سهولت و کنترل تردد می شود. از طرفی می توانید درب زیر سقفی از هر محیطی با هر اندازه ای به محیط دیگر منتقل کنید.

اتحادیه درب زیر سقفی سکشنال

درب بالابر سکشنال

نکات مهم قبل از خرید درب سکشنال

درب زیر سقفی از حساس ترین اجزای ساختمان است و هنگام خرید درب سکشنال باید پارامتر های مختلفی را در نظر داشته باشید، تا خرید شما با مشکل رو به رو نشود. در ادامع به چند نکته مهم خواهیم پرداخت که از مشکلات هنگام خرید جلوگیری می کند.

 • در وهله اول قبل از خرید به کارشناس مراجعه کنید تا با توجه به نوع و ابعاد محل مورد نظر شما بهترین و مناسب ترین درب انتخاب شود. با مراجعه به کارشناسان حفاظ صنعت می توانید درب سکشنال مناسب محیط را خرید کنید.
 • نکته دوم جنس درب سکشنال است. سعی کنید سکشنال های از جنس فلز مقاوم و مستحکم انتخاب کنید تا در گذر زمان متوجه مشکلاتی چون فرسودگی و…. نشوند. اگر به هر دلیلی نیاز به درب سکشنال چوبی دارید، درب های با مغز فلز و روکش چوب انتخاب کنید.
 • در نحوه نگهداری درب سکشنال باید بگوییم که ممکن است در فصول سرد سال دچار مشکل بشوند و به خوبی قبل کار نکنند. بنابراین درب های با پوشش مقاوم انتخاب کنید تا از بروز مشکلات اینچنینی جلوگیری شود.
 • فنر از مهمترین بخش های دری برقی است، چرا که بوسیله فنر درب بالا و پایین کشیده می شود. معمولاً فنر های با کیفیت قابلیت 10 هزار باز استفاده را دارند و تا چندین سال کارکرد مفید خود را حفظ می کنند.
 • برای نصب درب سکشنال به افراد متخصص مراجعه کنید یا دقت داشته باشید مرکز خرید درب سکشنال شما دارای خدمات نصب باشد. چرا که نصب درب سکشنال امری تخصصی است و نصب آن به دست افراد ناشی، موجب اشکالاتی در کارکرد درب می شود.
 • سر و صدای درب سکشنال تا حدودی به غلتک آن بستگی دارد. معمولاً غلتک های فلزی صدای بیشتری نصبت به غلتک های پلاستیکی دارند. از این رو هنگام می توانید با توجه به نیاز خود، یکی از این دو مورد را انتخاب کنید.
 • تیغه های درب سکشنال از نظر جنس متفاوت است و هر کدام طبق تفاوت های که دارند، مزیت های نیز دارند. معمولاً تیغه های پلی کربنات نسبت به تیغه های فولادی و آلومینیوم کیفیت بالاتری دارند.
 • نکته آخر مرکز فروش درب سکشنال است. کیفیت درب سکشنال ارتباط مستقیمی با مرکز خرید شما دارد. سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید تا با مشکلات پس از خرید مواجه نشوید.

درب پارکینگی کنترل از راه دور

درب پارکینگ جمع شو

قیمت درب سکشنال

قیمت قطعی را نمی توان برای درب زیر سقفی در نظر گرفت! چرا که قیمت درب سکشنال به موارد زیادی بستگی دارد. همان طور که می دانید درب زیر سقفی انواع زیادی دارد و مدل در قیمت تأثیر دارد . علاوه بر مدل، سایز نیز عامل تاثیرگذاری در قیمت درب است. هرچه اندازه درب بزرگتر باشد، به تبع قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

عامل بعدی تعداد لنگه های درب است، آیا درب مورد نیاز شما تک لنگه است یا دو لنگه؟ و اما عامل بعدی، اتوماتیک یا دستی بودن درب تأثیر زیادی در قیمت دارند و درب های اتوماتیک قیمت بالاتری نسبت به درب های دستی دارند. معمولاً هنگام خرید با عبارت درب عایق رو به رو خواهید شد. برخی درب های سکشنال عایق دما و صدا هستند و نسبت به درب های ساده قیمت بیشتری دارند. رنگ درب و جنس آن نیز تا حدودی باعث اختلاف قیمت می شود.

درب های سکشنال با توجه به ساختاری که دارند برای محیط های کوچک و بزرگ با هر کاربری مناسب هستند. تنها مسئله مورد نظر نوع درب است که امیدواریم با مطالعه مقاله چگونگی خرید درب سکشنال با انواع آنها آشنا شده باشید. تیم حفاظ صنعت از همراهی شما عزیزان تا پایان مطالب متشکر است.

📱
⇄ 8378 678 0912