پنجره دوجداره

درب و پنجره ها انواع مختلفی دارند اما مناسب ترین آنها پنجره دوجداره است. چرا که امروزه در جوامع شلوغ شهری، آلودگی صوتی فوران می کند و تمامی افراد خواهان خانه ای آرام و به دور از شلوغی هستند. درب و پنجره های upvc نیز اونواع مختلفی دارند و طبق ویژگی های خاصه، از یکدیگر تمایز می یابند. در ادامه به همراه حفاظ صنعت با چگونگی خرید پنجره دوجداره و درب upvc آشنا شوید.

درب و پنجره یو پی وی سی

پنجره های دوجداره بر اساس جنس شیشه

یکی از راه های دسته بندی و نام گذاری پنجره های دوجداره جنس شیشه است. بدین معنی که جنس و ویژگی های شیشه را معیار قرار دارد و بر اساس آن کاربرد خاصی را برای پنجره تعریف کرد. در ادامه با انواع پنجره upvc دوجداره بر اساس نوع شیشه آشنا شوید.

 • شیشه پنجره عایق حرارت
 • شیشه پنجره عایق صدا
 • شیشه پنجره تمیز شونده
 • شیشه پنجره نشکن یا ایمن
 • شیشه پنجره ضد آتش
 • شیشه پنجره دکوراتیو
 • شیشه پنجره کنترل کننده نورخورشید

قیمت پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره بر اساس نوع کارکرد

معیار دیگر برای دسته بندی می تواند نوع کارکرد یا باز و بسته شدن پنجره باشد که دسته بندی بسیار معروفی در بازار است. بوسیله آشنایی با انواع پنجره upvc دوجداره بر اساس نوع کارکرد به راحتی می توانید درب و پنجره مد نظر خود را در مرکز فروش درب و پنجره upvc دوجداره پیدا کنید.

 • پنجره دوجداره ثابت
 • پنجره تک حالته
 • پنجره دوحالته
 • پنجر سایه بانی
 • پنجره آکاردئونی
 • پنجره فرانسوی
 • پنجره کشویی

پنجره های دوجداره بر اساس نوع قاب

پنجره های دوجداره با قاب های مختلفی در بازار ارائه می شوند و قاب ها نیز ویژگی و جنس های مختلفی دارند. شما می توانید انواع قاب را بر اساس شرایط جوی محیط، اقلیم منطقه، نیاز خود، کاربری ساختمان و…… انتخاب کنید. در ادامه پنجره های upvc دوجداره بر اساس نوع قاب را بخوانید.

 • پنجره قاب پی وی سی
 • پنجره دوجداره چوبی
 • پنجره های دوجداره آلومینیومی
 • پنجره فلزی

قاب چوبی عمر بالایی دارد و عموماً نمایی نسبتاً کلاسیک به نما می بخشد. همچنین قاب چوبی دوام بالایی در برابر فشار، ضربه و….. دارد. قاب آلومینیومی وزن سبکی دارد و عمر آن نیز بالا است، چرا که در برابر عوامل محیطی آسیب زا مقاوم است.

مرکز خرید درب و پنجره یو پی وی سی

چرا درب و پنجره upvc دوجداره را انتخاب کنیم؟

مطمئناً شما هم می پرسید که در بین درب و پنجره های مختلف چرا باید درب و پنجره upvc دوجداره را انتخاب کنیم؟ دلایل زیادی مبتنی بر برتری درب و پنجره دوجداره وجود دارد که موافق بر خرید این محصول هستند. برای مثال شما می توانید یک تیر و چند نشان بزنید، این گونه که سدی در برابر آلودگی صوتی و حرارت داشته باشید!

• درب و پنجره upvc دوجداره عایق صوتی

شهر ها روز به روز شلوغ تر می شوند و به تبع آلودگی صوتی نیز افزایش چند برابری دارد. قطعاً هر شخصی پس از گذراندن یک روز شلوغ به محیطی آرام و مسکوت برای استراحت نیاز دارد. از طرفی ممکن است آلودگی صوتی محیط بیرون آرامش خانه را برهم بزند و این گونه تمرکز درستی بر کار های خود نداشته باشید!

درب و پنجره های upvc دوجداره عایق فوق العاده قوی در برابر اصوات صوتی محیط بیرونی هستند و زمانی که کامل بسته باشند، هیچ صدایی از بیرون به گوش نخواهد رسید. در نتیجه شما می توانید ساعاتی آرام در محیط خانه داشته باشید و بهتر بر کار های خود تمرکز کنید. از این رو به مرکز خرید درب و پنجره upvc دوجداره بروید و خانه خود را در برابر آلودگی صوتی ایمن کنید.

انواع پروفیل ارتفاع و عرض پنجره

• درب و پنجره upvc دوجداره عایق حرارتی

سرمایش و گرمایش منزل از ضروری ترین نیاز های هر خانه ای است. شما باید ماهانه هزینه زیادی را برای گرمایش و سرمایش خانه صرف کنید و فرض کنید بخاطر درب و پنجره های شما تمامی هزینه ها هدر بروند! درب و پنجره از جمله منافذی هستند که به راحتی دمای خانه را مختل می کنند و باعث ناراحتی در منزل می شوند.

اما با انتخاب درست و درب و پنجره می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید و همچنین هزینه های خود را کاهش دهید. بدین منظور باید درب و پنجره شما عایق حرارتی باشد و دقیقا درب و پنجره upvc دوجداره شامل این ویژگی می شود. این گونه دمای منزل شما در درجه مناسب و دلخواه ثابت می ماند و انرژی نیز هدر نمی رود.

• درب و پنجره upvc دوجداره عایق گرد و غبار

تمیزکاری و نظافت منازل همیشه از دغدغه های دائمی است که حقیقتاً زمان و زحمت زیادی می طلبد. غمگین ترین نقطه داستان این قسمت است که زمات زیادی را صرف نظافت کرده اید اما در کسری از ثانیه دوباره تمامی سطوح با گرد و غبار پوشیده شده اند و دلیل آن درب و پنجره نامناسب است! امروزه در جوامع شهری آلودگی هوا شایع است و گرد و خاک عضو دائمی هوا شده اند. از این رو تعجبی ندارد که خانه شما میز پذیرای این آلودگی باشد.

گرد و غبار علاوه بر آسیبی که به دستگاه تنفسی کی زنند، فضای خانه را نیز سمی می کنند. چرا که میکروب به همراه دارند و به راحتی آلودگی را جا به جا می کنند. یکی از راه های جلوگیری از ورود گرد و غبار به منزل، نصب درب و پنجره upvc دوجداره است، که عایقی فوق العاده در برابر آلودگی هستند. این گونه شما به راحتی نطافت و استرلیزه بودن منزل را تضمین می کنید و خود را در برابر تمیزکاری های سخت یا بیماری های تنفسی ایمن می کنید.

درب upvc

پروفیل در درب و پنجره upvc دوجداره

به جرئت پروفیل را می توان مهم ترین بخش درب و پنجره upvc دوجداره دانست! همچنین پروفیل از عوامل تأثیر گذار در قیمت درب و پنجره upvc دوجداره است. انتخاب پروفیل به ضخامت شیشه پنجره بستگی دارد و استاندارد بین المللی آن 3 میلی متر است. معمولاً کیفیت پروفیل را بوسیله تقویت کننده گالوانیزه بالا می برند و این امر با توجه به ابعاد محفظه صورت می گیرد.

هنگامی که قصد تقویت گالوانیزه دارید ، باید ضخامت ورق پنجره حداقل 1.5 میلی متر باشد و معمولاً جنس های امروزی آلومینیم ترمال بریک یا آلوود و UPVC است. چرا که پروفیل های آلومینیومی یا آهنی از عوامل اتلاف انرژی هستند و ویژگی خاصی به درب و پنجره نمی بخشند.

پنجره شیشه دوجداره

یراق آلات و اتصالات فلزی در درب و پنجره upvc دوجداره

یراق آلات و اتصالات فلزی استحکام و کیفیت درب و پنجره upvc دوجداره را تعیین می کنند و انواع مختلفب از آن در بازار موجود است. همان طور که می دانید کیفیت و قیمت ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و هرچه کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز بالاتر خواهد بود . به همین دلیل ممکن است شما درب و پنجره های ارزانی را در بازار ببنید که کیفیت آنچنانی ندارد و به اصطلاح به درد نمی خورند.

یکی از دلایل ارزانی این درب و پنجره ها کیفیت پایین یراق آلات است و از آنجایی که درب و پنجره جزو محصولاتی هستند که کاربرد طولانی مدت دارند ، انواع بی کیفیت آنها شما را به دردسر و تعویض های کوتاه مدت می اندازند. هنگام مراجعه به مرکز فروش درب و پنجره upvc دوجداره معتبر، می توانید انواع با کیفیت آن را بیابید.

خلأ در درب و پنجره upvc دوجداره

معروف ترین عضو پنجره upvc دوجداره خلأ میان دو شیشه آن است که ابعاد و اندازه آن تغییر و تفاوت گسترده ای دارد. جالب است که بدانید بین خلأ دو شیشه را گاز مخصوصی پر می کند که مقدار و خلوص گاز ، تعیین کننده کیفیت و شدت عایق پنجره است. بعضی اوقات برای کاهش قیمت پنجره upvc دوجداره خلوص گاز را پایین می آورند که به تبع مقاومت پنجره در برابر آلودگی صوتی و حرارت کاهش می یابد. بنابراین هنگام خرید درب و پنجره upvc دوجداره به ابعاد خلأ و گاز میان دو شیشه توجه ویژه ای داشته باشید.

خرید درب و پنجره عایق بی صدا

ضخامت پنجره upvc دوجداره

ضخامت شیشه عامل تعیین کننده میزان عایق صوتی و حرارت پنجره upvc دوجداره است. هنگامی که ضخامت دو شیشه یکسان نباشد، برای مثال یک شیشه 4 و دیگری 6 باشد، مقاومت شیشه در برابر آلودگی صوتی محیط بیرون یا هدر رفت انرژی افزایش می یابد. پنجره های که شیشه های با ضخامت یکسان دارند هم عایق مناسبی به شمار می روند اما کیفیت آنها نسبت به شیشه های ناهمسان کمتر است. ضخامت شیشه در قیمت پنجره upvc دوجداره تأثیر دارد و ارتباط این دو با یکدیگر مستقیم است.

شرکت نصب درب و پنجره یو پی وی سی

چسب شیشه در پنجره upvc دوجداره

چسب شیشه درز های بین قاب و شیشه را می پوشاند و این گونه هیچ سر و صدا یا گرد و غباری از منافذ وارد محیط داخلی نمی شود. هنگامی که چسب کیفیت پایینی داشته باشد در گذر زمان در برابر تابش اشعه خورشید ضعیف می شود و به شکل مایع بین شیشه حرکت می کند. در نتیجه منافذ باز می مانند و ویژگی عایق صوتی پنجره از بین می رود. در صورتی که اگر از چسب با کیفیت استفاده شود، پنجره تا مدت زیادی مقاومت و ویژگی های خود را حفظ می کند و شما دیگر به تعویض درب و پنجره upvc دوجداره نیاز نخواهید داشت.

نوار درزبندی در درب و پنجره upvc دوجداره

نوار درز بندی از جمله قسمت های پنجره upvc دوجداره است که ساختمان پنجره را در برابر باز و بسته شدن مکرر محافظت می کند. بدین گونه پنجره upvc دوجداره در طولانی مدت دچار مشکلات استحکامی نمی شود. جنس نوار درزبندی از جنس پلاستیک EPDM است نوعی محصول فشرده مقاوم محسوب می شود. کیفیت این نوار با توجه به برند و نوع آن متفاوت است و گاهی اوقات برای کاهش هزینه پنجره ها را بدون نوار در بازار ارائه می کنند.

پنجره های بدون نوار درزبندی استحکام کمتری دارند و در کوتاه مدت آسیب می بینند. از طرفی اگر نوار درزبندی جنس نامرغوبی داشته باشد، در برابر اشعه خورشید مقاومتی نداشته و سریع می پوسد. در صورتی که پنجره نوار درزبندی نداشته باشد یا نوار آن نامرغوب باشد، پنجره upvc دوجداره شما عایق صوتی و حرارتی نخواهد بود.

محاسبه قیمت پنجره دو جداره یو پی وی سی

رطوبت گیر در پنجره upvc دوجداره

رطوبت گیر از جمله مواردی است که در فصول سرد سال یا مناطق شرجی بشدت لازم است . چرا که از تشکیل بخار برشیشه جلوگیری می کند و این گونه سطح شیشه همواره صاف و دید شما باز خواهد بود . معمولاً تمامی پنجره های دوجداره شامل رطوبت گیر می شوند. هنگام مراجعه به مرکز خرید درب و پنجره upvc دوجداره می توانید از نوع رطوبت گیر مطلع شوید.

جنس شیشه در پنجره upvc دوجداره

حقیقتاً جنس شیشه فوق العاده در قیمت درب و پنجره upvc دوجداره تأثیر دارد و هرچه شیشه مقاوم تر و با کیفیت تر، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. شیشه ها مختلف هستند و با توجه به کاربری که دارند، در پنجره های دوجداره مختلف استفاده می شوند. برای ساخت پنجره upvc دوجداره بین دو صفحه شیشه را خلأ سازی می کنند و سپس بوسیله گاز مخصوص پر می کنند. هر چه ضخامت شیشه ها بیشتر و خلوص گاز بالاتر باشد، پنجره با کیفیت تر خواهد بود.

قیمت پنجره دوجداره upvc

از کجا درب و پنجره upvc دوجداره بخریم ؟

مرکز فروش درب و پنجره upvc دوجداره از پر تکرار ترین سوالات کاربران است! اگر قصد خرید درب و پنجره دارید، اما هیچ مرکز خرید معتبری را سراغ ندارید، همین حالا از حفاظ صنعت بخواهید تا شما را راهنمایی کند. شرکت نصب پنجره upvc دوجداره یا مرکز خرید آن بسیار مهم است. چرا که بسیاری از مراکز محصولات نسبت بی کیفیت یا تقلبی را به عنوان اصل درجه یک می فروشند.

خرید درب و پنجره بی کیفیت نیز در کوتاه مدت ضرر و زیان مالی گزافی برای شما دارد و به سرعت نیاز به تعویض و تعمیر خواهید داشت. حفاظ صنعت از معتبرترین فروشگاه های ایران است که سابقه طولاتی در فروش آنلاین و حضوری انواع درب و پنجره دارد. در فروشگاه حفاظ صنعت هر نوع درب و پنجره دلخواه را به راحتی می توانید پیدا کنید و از مشاوران ما برای راهنمایی در باب خرید راهنمایی بگیرید.

پنجره upvc طرح چوب

درب و پنجره upvc علاوه بر کیفیت و کارایی گسترده ای که دارد، با نمای ظاهری مدرن خود جلوه بصری فوق العاده ای به منزل می بخشد. قیمت درب و پنجره upvc دوجداره به موارد زیادی بستگی دارد و به سادگی نمی توان قیمت قطعی را برای آن اعلام کرد، اما با مراجعه به حفاظ صنعت می توانید از قیمت روز درب و پنجره upvc دوجداره با خبر شوید. امیدواریم مقاله فوق برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما کاربران عزیز تا پایان مطالب سپاسگزاریم.

مقالات تصادفی

 

8378 678 0912